בתי אבות בצפון

תוכן עניינים
בתי אבות

אנו עובדים כל כך קשה כל החיים ומשקיעים מחשבה ומשאבים רבים בבניית יציבות כלכלית. את כל המאמצים הללו אנו מקדישים כדי שביום בו נגיע לגיל פרישה, נוכל ליהנות מרווחה ולהגשים את כל מה שחלמנו עליו. למרבה הצער, אנו עשויים לגלות לעתים קרובות שככל שנתבגר, החיים העצמאיים עשויים להיעשות מאתגרים יותר ויותר. במחשבה ראשונה, המעבר לדיור מוגן עשוי להישמע כצעד שיגביל את העצמאות שלנו. עם זאת, ככל שנבין את כל ההזדמנויות שהמעבר הזה יציע לנו, ניווכח כמה טווח האפשרויות שלנו דווקא מתרחב. אלו כמה מהיתרונות המרכזיים במעבר לקהילה.

הצעד המשתלם ביותר כלכלית

סביר מאוד להניח שככל שהזמן יחלוף, נזדקק לעזרה ביותר ויותר משימות שבעבר ביצענו בכוחות עצמנו. מהגינון, הניקיון והתחזוקה בבית ועד לבישול ועזרה בקניות – רבים מבני הגיל השלישי מוציאים סכומים לא מבוטלים על שירותים אלו. בקהילות דיור מוגן נוכל לקבל מענה מקיף לכל הצרכים שלנו תחת קורת גג אחת. לנו יישאר לשאת בהוצאה אחת בלבד וליהנות מארוחות, טיפול רפואי, פעילויות חברה ובידור וכל מה שנזדקק לו. 

לדאוג כבר עכשיו ליום שאחרי

אף פעם לא ניתן לדעת מתי נזדקק לסיוע רפואי צמוד או לשירותים סיעודיים. לעתים, שינויים אלו באים בהדרגה ובפעמים אחרות – ממש כהרף עין. שהייה בקהילה מעניקה לנו גישה למעקב רפואי קבוע ושירותי סיעוד מסביב לשעון. כך, גם ביום בו נזדקק לשירותי בתי אבות סיעודיים, המעבר יהיה קל בהרבה.

לשמור על מעגלים חברתיים בריאים

אחד מהגורמים המרכזיים לפגיעה באיכות החיים של בני הגיל השלישי הוא הבדידות. ככל שנתבגר, אנו עשויים לגלות שהקהילה שסביבנו הולכת ומצטמצמת. שכנים יקרים עוזבים או נפטרים, קרובי משפחה מתרחקים ורבים מהחברים שלנו כבר אינם נמצאים בקרבת מקום. הבידוד הזה פוגע במצב הרוח ולעתים קרובות גם בתפקודים הקוגניטיביים. חיים בקהילת דיור מוגן מאפשרים לך לגור לצד אנשים רבים החולקים עמך חוויות, אורח חיים ותחומי עניין. יתרון זה לבדו, לצד שלל הפעילויות החברתיות שממתינות לך במקום, יכולים להעניק לך הזדמנויות נהדרות להעשיר את החיים ולהעביר שנים יפות ורגשות במקום החדש שלך.

בתי אבות

הירשמו לניוזלטר שלנו

המלצת העורך

דילוג לתוכן