גיוס מסת עובדים גדולה – אתגר או ברכה?

תוכן עניינים

גיוס מסת עובדים גדולה זה מהלך שאומר שכנראה הארגון שלכם הגיע למימדים גדולים ונפלאים המצריכים מכם להתאים את המבנה הארגוני של החברה מחדש כדי לספק את אותם התוצרים האיכותיים שנתתם ללקוחות שלכם עד כה. רק שעכשיו, מדובר בכמויות גדולות יותר. זה כנראה דבר טוב, כי איזה עסק לא מעוניין בגדילה והתפתחות? אך זה כנראה גם אומר שעל החברה להיכנס למרתון של גיוסים במטרה לגייס מסה גדולה של עובדים. 

מה האתגרים העומדים בפני גיוס מסת עובדים?
גיוס מסת עובדים יכולה להיות גם ברכה שאומרת שהעסק שלכם גדל, התפתח, אסף לקוחות נאמנים במהלך תקופת פעילותו, וכרגע הוא מקבל מקום של כבוד כעסק שיכול בגאוה להעסיק עוד עובדים לארגון המצליח. לצערנו, זה גם אומר שנדרשת לא מעט התעסקות בקורות חיים, ראיונות, מבחנים ואלמנטים נוספים שיכולים לגזול מהזמן של המנהלים ובעלי העסק.
כמה מהאתגרים שסביר להניח שהארגון שלכם יתקל בהם בעת גיוס מסת עובדים גדולה הם כאלה: 

  • לקיחת הרבה זמן ומשאבים –  במיוחד כאשר אתם בזמן קריטי של התמודדות עם עומסי עבודה, להקדיש זמן לראיונות וגיוסים יכול להיות מעמסה רצינית על העסק, כמו כן התקציבים שצריך להשקיע בקידום והפצת המשרה באתרים השונים על מנת שיגיע לכמה שיותר אנשים.
  • מציאת עובדים – כל מי שאי פעם ניסה לגייס עובד חדש יודע שזה לא עניין פשוט. לכל חברה יש את תחום המומחיות שלה שמצריך אדם בעל אותה מומחיות, השכלה מתאימה, ואופציה להתחבר ריגשית למקום. למצוא כמה כאלה זה אפילו עוד יותר קשה. בימינו מועמדים טובים נחטפים מהר מאוד למקומות עבודה וקשה מאוד לאתר אותם, בטח שלא להגיע איתם למעמד חתימת חוזה. 
  • ברירת כל קורות החיים – במהלך גיוס מסת עובדים, בהתאם לכמות העובדים הנדרשת תקבלו גם מסה גדולה של קורות חיים שצריך לעבור ולסנן אותם. להבין מי מתאים, מי פוטנציאלי ואת מי לא תוכלו לגייס. הרבה פעמים צריך להתמודד עם כפילויות של מועמדים ששלחו מועמדות פעמיים, ובעיקר לשבת ולקרוא הרבה מידע על הרבה מאוד אנשים. 

מה הפתרון לאתגרים אלו? 

הרבה חברות וארגונים מצאו פתרונות שיכולים להיות נוחים כשמדובר בגיוס מסת עובדים. חלקם יפנו לקבוצות תעסוקה בפייסבוק שמופצות די בקלות, חלקם יכינו שאלוני סינון שמועברים לכל המועמדים עוד בטרם קריאת קורות החיים שלהם, כדי לצמצם את הכמות של המועמדויות הלא רלוונטיות. ישנן גם לא מעט חברות המשתמשות בשיטת החבר מביא חבר, המציעה פרס או תגמול לכל עובד שיביא מועמד ראוי שייכנס לחברה. 

אך הפיתרון הכי טוב, שגם אינו מצריך יותר מדי יצירתיות או השקעה, הוא כמובן להשתמש בחברת משאבי אנוש מקצועית ואיכותית.
למה זה הפיתרון הכי טוב? שימוש בחברה המציעה פתרונות למשאבי אנוש יכולה לענות על כל האתגרים שגיוס מסת עובדים מביאה איתה. לחברת הגיוס יש מאגר גדול של עובדים שלפחות חלקם יכולים להתאים לצרכים של החברה שלכם, ואם לא – חברת הגיוס תדע בדיוק איך ואיפה למצוא את העובדים שכן יענו על כל התנאים והדרישות שתצטרכו. בעזרת שימוש בחברת משאבי אנוש, תוכלו לחסוך את הזמן והמשאבים שעליכם להשקיע בגיוס מסת עובדים ולהתעסק נטו בעבודה, ולסמוך על כך שמומחים בתחום דואגים לגיוס איכותי וסינון קורות חיים, כך שאתם תקבלו בסוף את המועמדים המתאימים לכם ביותר. 

לסיכום, דעו כי גיוס מסת עובדים גדולה יכולה להיות בשורה נפלאה לעסק המתפתח שלכם, אך בו זמנית גם אתגר לא פשוט. שימוש בחברת משאבי אנוש מקצועית יכולה לענות לכם על כל האתגרים והבעיות שיכולות לצוץ במהלך הגיוס הנרחב, על מנת להעניק לכם שקט, ואת היכולת להנות מהפירות שהעסק שלכם מניב ללא דאגה לגיוסים. 

הירשמו לניוזלטר שלנו

המלצת העורך

דילוג לתוכן