טיפים לתיקון השטיח הישן שאתם אוהבים

תוכן עניינים

שטיח הוא לא רק פריט סתמי, הוא לא חלק מאבזור הבית, הוא לא פעם פריט בעל ערך נוסטלגי ממש. לכן לא פעם אנו שומעים את השאלה איך לתקן שטיח ישן. השטיח הישן הוא לעיתים פריט בעל ערך רב, אין עוד כמוהו בשוק, ואם הוא יתוקן ביד מקצועית הוא יכול לחזור להיות שלם ושימושי. השאלה הגדולה היא איך לתקן את השטיח.

טיפים בנושא תיקון שטיחים

  • הטיפ הראשון מתייחס לחוסר הידע שאולי ניתן אפילו להגדיר אותו כבערות. אם יש לכם שטיח ישן שניזוק, אם הפרנזים שלו נקרעו או שיש חור בגוף השטיח – עליכם לדעת שניתן לתקן. הזנחה של הקרע עלולה להחמיר את הנזק והביא לכך שהתיקון יהיה מורכב יותר, יקר יותר ועם תוצאות פחות טובות.
  • תיקון שטיחים הוא תחום שדורש אמנות וידע מקצועי נרחב בתחום. כי תיקון מקצועי הינו תיקון שחותר להחזיר את השטיח למצב הראשוני שלו, כך שלא יהיה ניכר על גביו שהוא צבר נזק ולכן תוקן. 
  • באופן כללי חשוב לטפח שטיחים ולשמור עליהם במצב נקי לכל אורך הדרך. ככל שהשטיח מתוחזק טוב יותר כך הוא יישמר במצב תקין זמן ארוך יותר. שאיבה קבועה בשואב אבק וניקוי מקומי של כל כתם יאפשר לכם ליהנות מהשטיח לאורך זמן.
  • היות וקיימים כיום שטיחים מסוגים שונים ובטכניקות ייצור שונות, חשוב מאוד לבחור שירות תיקון שטיחים מתאים לשטיח שיש בידכם ולנזק שנוצר בו. זאת כדי להבטיח שהחברה שתבצע עבורכם ניקוי שטיחים מקיר לקיר וכן תיקון שטיחים תדע כיצד לעבוד עם השטיח ולבצע את התיקונים הנחוצים ביד אמן.

בין אם יש לכם שטיח שהתיישן במהלך השנים ובין אם קבלתם שטיח ישן – זכרו כי תיקון מקצועי ואמנותי של השטיח עשוי לרענן את המראה שלו, להפוך אותו לשימושי ויפה. זה יקרה רק אם תאתרו חברה מקצועית ומנוסה שמתמחה בתיקוני שטיחים מכל הסוגים, וטיפול בשטיחים שניזוקו מכל גורם שהוא. כאשר המטרה הינה לבצע את התיקון בצורה כזו שהשטיח ייראה שלם ויפה.

הירשמו לניוזלטר שלנו

המלצת העורך

דילוג לתוכן