מה ההבדל בין אופני הרים רגילות לאופני הרים מקצועיות?

תוכן עניינים
אופני הרים

אופני הרים הם שם כולל למגוון סוגים של אופניים. עם זאת, כאשר מדברים על אופני הרים מקצועיות מדובר על אופניים אחרות לגמרי, ששונות בכמה דברים מאופני הרים רגילות. אנחנו כאן כדי לפרט לכם על כמה מההבדלים הללו.

 

  • רוחב הגלגלים

 

באופני הרים מקצועיות, רוחב הגלגלים בדרך כלל יהיה גדול יותר מזה של אופני הרים רגילות. ברכיבת הרים יש צורך באחיזה חזקה יותר בשטח, ואת האחיזה הזו הצמיג הרחב יכול להקנות. באופני רגילות לעיתים יכולים להיות צמיגים צרים, שלא יוכלו להתמודד עם תנאי שטח קשים.

 

  • בולם אחורי – שיכוך מלא

 

באופני הרים רגילות בדרך כלל יש בולם על המזלג שבו מותקן הגלגל הקדמי, שנועד לאפשר נסיעה חלקה יותר. באופני הרים מקצועיות גם הגלגל האחורי מותקן על בולם כזה, מה שמאפשר נסיעה חלקה גם בתנאי שטח מאתגרים יותר. 

 

  • שלדה

 

ההבדל האחרון שעליו נדבר נוגע לסוג השלדה. בעוד שאופני הרים רגילות בדרך כלל יהיו עשויות מאלומיניום, אופני הרים מקצועיות יכולות להיות עשויות מחומרים קלים יותר כמו קרבון. כך ניתן לטפס הרים גבוהים בצורה קלה יותר. 

 

לסיכום

אופני הרים מקצועיות שונות בכמה פרטים מאופני הרים רגילות. השינויים הללו נועדו לאפשר לאופני הרים מקצועיות להתמודד בצורה טובה יותר עם תנאי שטח וסביבה מאתגרים.

 

כנסו לעוד כתבות >> favorite.org.il

הירשמו לניוזלטר שלנו

המלצת העורך

דילוג לתוכן