עורך דין לביטוח

תוכן עניינים

רכשתם זה עתה ביטוח ואתם מרגישים מכוסים ובטוחים. כן, במקרה הצורך תוכלו להפעיל את הביטוח שאתם משלמים עבורו סכומי כסף לא קטנים בכלל מדי חודש. אז זהו, שלעיתים זה לא כל כך פשוט ותאלצו לפנות אל עורך דין תביעות ביטוח.

אילו פוליסות קיימות ומה עלול להשתבש כאשר תאלצו להפעיל את הביטוח? מה יכולות להיות הסיבות לדחיית התביעה? איך מתנהלים מול חברת ביטוח? ובעיקר, למה עורך דין תביעות ביטוח הולך להיות החבר הכי טוב שלכם במקרה זה?

 פוליסות ביטוח קיימות וכיצד הן עובדות

מגוון פוליסות הביטוח הוא מרשים בהחלט – החל מביטוח חיים, דרך ביטוחי בריאות, ביטוח רכב, ביטוח אובדן כושר עבודה ועד ביטוח בית. והיד עוד נטויה.

העיקרון שלפיו עובדות כל אותן הפוליסות הוא פשוט – אתם רוכשים את הפוליסה, בתנאים שהסכמתם עליהם ביניכם לבין חברת הביטוח ומשלמים עבור אותה הפוליסה סכום חודשי מסוים – שנקרא פרמיה. במידה ואתם נאלצים להפעיל את הפוליסה, אתם פותחים תביעה בחברת ביטוח ואמורים לקבל את הסכום כפי שסוכם ביניכם לבין חברת הביטוח בעת חתימה על החוזה.

עד כאן פשוט.

 סיבות לדחיית תביעת ביטוח

והנה לנו איפה הדברים מתחילים להיות פחות פשוטים.

חברת ביטוח לא באמת מחפשת לשלם לכם את סכומי התביעה כפי שהוגדרו בעת חתימה על החוזה ותנסו בכל דרך אפשרית לחפש עילה למה לא לשלם או איך לשלם פחות. כזה הוא העיקרון של חברת ביטוח.

מה יש באפשרותה של חברת ביטוח לעשות על מנת לדחות את התביעה שלכם? מספר דברים.

חברת ביטוח יכולה לטעון שמסרתם לה מידע לא נכונה בעת החתימה על החוזה, הסתרתם מידע חיוני לחתימת החוזה, היא יכולה לטעון ששיקרתם לחוקר שנשלח מטעם החברה על מנת לבדוק את הטענות שלכם בקשר לתביעה, היא אפילו יכולה לטעון שאירוע ביטוחי לא קרה כלל.

 כללי ברזל לחתימה על פוליסת ביטוח

לכן, בעת חתימת החוזה בינכם לבין חברת הביטוח, יש צורך לשים לב לכמה שיותר פרטים, ביניהם מסירת מידע נכון ועדכני על עצמכם ועל מצב בריאותכם וכל מה שיכול באיזושהי צורה להשפיע את הכיסוי שלכם, לקרוא אותיות קטנות על מנת לא ליפול לשטח בו מצב שנקלעתם אליו בכלל מוגדר כמצב חריג שלא מטופל בידי הפוליסה. והחשוב ביותר – לא לשקר לחוקר ביטוח ולוודא שגרסאות שמוסרים לכל המבקש – תואמות אחת את השנייה.

 תביעה נדחתה בכל זאת?

באתר עורך דין תביעות ביטוח מידע רב איך להתנהל מול חברת ביטוח. עורך דין המתמחה בתחום יידע לייעץ לכם עוד בטרם תגישו את התביעה (וזו הסיבה שכדאי להיעזר בשירותיו עוד לפני שתובעים חברת ביטוח), הוא יידע להתנהל מול החברה והחוקרים מטעמה.

והכי חשוב – הוא יידע לדרוש עבורכם את המגיע לכם, מבלי להתפשר.

הירשמו לניוזלטר שלנו

המלצת העורך

דילוג לתוכן